Jak vybrat správnou velikost kožených rukavic?

Při výběru velikosti kožených rukavic si nejprve změřte obvod dlaně dominantně používané ruky, protože tato ruka bývá někdy silnější. To znamená, že pravák měří pravou a levák levou ruku. Použijte k tomu krejčovský metr tak, jak názorně ukazuje následující obrázek. Metr neutahujte. Dlaň změřte v nejširší části kolem mírně vyklenutých záprstních kloubů. Tím zjistíte obvod dlaně v cm, podle kterého zjistíte velikost rukavic v následující tabulce.

velikost-rukavic-mereni

Velikost tenkých kožených rukavic přiléhavého střihu, včetně těch řidičských, se historicky uvádí ve francouzských coulech (1 coul = 27,07 mm). Naměřený obvod dlaně v centimetrech proto porovnejte s údaji v tabulkách níže a zjistíte správnou velikost rukavic v coulech. Pro srovnání uvádíme i americkou velikostní řadu značenou písmeny.

Kožené rukavice, které jsou zateplené králičí kožešinou, mají uvnitř méně prostoru, proto doporučujeme zvolit velikost minimálně o půl čísla větší. U velkých velikostí (8 ½'' a 9'') zvolte rukavice dokonce i o číslo větší. 

Dámské rukavice se běžně vyrábějí ve velikostech 6 ½'' až 8 ½'', pánské potom ve velikostech 7 ½'' až 9 ½''. Výjimečně lze objednat i nadměrné velikosti na zakázku ve velikostech 10“ až 11 ½''. Dámská velikost 6'' je velmi malá a nenabízíme ji. 

Tabulka velikostí dámských kožených rukavic

Obvod dlaně v cm

16

18

19

20

22

23

24

Velikost dlaně v coulech

6

6 ½

7

7 ½

8

8 ½

9

Velikostní řada „americká“

XXS

XS

S

M

L

XL

XXL

 

Tabulka velikostí pánských kožených rukavic

Obvod dlaně v cm

20

22

23

24

26

27

28

30

31

Velikost dlaně v coulech

7 ½

8

8 ½

9

9 ½

10

10 ½

11

11 ½

Velikostní řada „americká“

XXS

XS

S

M

L

XL

XXL

3XL

4XL

 

Vyberte si kvalitní kožené rukavice v našem e-shopu:

> Dámské kožené rukavice

> Pánské kožené rukavice

> Řidičské rukavice

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení