O nás

 kamenna-prodejna-prestice-kozena-galanterie-kozesiny

Značka Špongr

Rodinná firma z Přeštic, která udržuje tradici poctivého řemesla a kožedělné výroby

Široká nabídka kvalitní kožené galanterie a originální doplňky z kožešin. To je dnes Špongr, online obchod spongr.cz s kamennou prodejnou v Přešticích, v srdci Plzeňského kraje. Již téměř 30 let jsme tu pro zákazníky, kteří hledají poctivě zpracované výrobky za férovou cenu.

Nabízíme kožené a kožešinové doplňky pro lidi, kteří přemýšlejí o hodnotě věcí a vybírají si takové, které jim vydrží roky, ne-li celý život. Práce s kůží nás naučila respektu k přírodním materiálům. A proto si vážíme všech zákazníků, kteří to vnímají stejně a dají přednost kvalitě před levnou obrátkovou produkcí.

A co zákazníci při nákupu u Špongra oceňují nejvíc? Především pečlivý osobní přístup. Každý kus zboží projde našima rukama, zkontrolujeme jeho kvalitu a rychle po obdržení objednávky odesíláme. Neschováváme se za anonymní telefonní linky a e-maily. Na druhém konci je vždy někdo, kdo vám rád pomůže s výběrem, vyřeší nevhodný nákup nebo poradí, jak o zakoupené výrobky pečovat. Naplňujeme beze zbytku naše motto: „O kůži a kožešinách vám řekneme vše.“

 

vyroba-z-kuzeJak to všechno začalo…

Poznejte Špongrovi, 3 generace srdcařů s nadšením pro krásu přírodní kůže

Dávno před tím, než jsme byli sehraný tým, tak jsme byli především rodina. Podnikání máme v krvi a nápad na vlastní obchod se zrodil v hlavě zakladatelky Jany Špongrové hned v prvních letech po revoluci. V centru Přeštic si v roce 1994 otevřela prodejnu s koženou konfekcí, galanterií a kožešinovými doplňky.

Úspěšně jsme navázali na regionální tradici obchodu s kůží. V Čechách existovali šikovní dodavatelé, kteří tvořili top produkty s perfektními střihy. A my jsme vždy zodpovědně vybírali, které u nás v obchodě nabídneme. Mezi zákazníky byl velký zájem o koženou konfekci, vyráběly se i bundy a oblečení na míru. Zlatá éra ale skončila s příchodem levné konkurence ze zahraničí a sortimentu především z asijských zemí.

Abychom udrželi značku na trhu, museli jsme přijít s něčím novým. V roce 2010 jsme tedy obrátili kormidlo a změnili směr. Rozhodli jsme se zaměřit na drobnou koženou galanterii a zachovat pouze doplňky z kožešiny. Překlopili jsme podnikání i do onlinu, spustili výrobu vlastních výrobků a otevřeli se prostřednictvím nových technologií širšímu trhu.

A kdo dnes stojí za značkou Špongr? Tohle jsme my: nynější majitel Dušan Špongr, syn zakladatelky, pokračovatel rodinné tradice a garant kvality, který řeší zejména nákup, komunikaci s dodavateli, ale i produktové focení. Manželka Lenka Špongrová má na starosti marketing, e-shop a účetnictví. Její hlas uslyšíte také na druhé straně zákaznické linky. Sestra Dušana Špongra, Edita Vodičková, dohlíží na expedici a hlídá, aby se k vám vybrané kousky dostaly včas. A nakonec patriarcha rodiny, Josef Špongr, který zajišťuje, aby vše fungovalo i po technické stránce. A v sezóně máme samozřejmě pomoc dalších párů rukou v podobě šikovných brigádníků.

 

opasek-spongrNová éra s vlastní výrobou

Limitované kolekce ve špičkové kvalitě

Kolekce vlastních doplňků byla přirozeným vyústěním našich letitých zkušeností. Inspirací nám byla hlavně denní komunikace se zákazníky, kteří s námi mluvili o tom, co by uvítali v sortimentu. Poptávali výrobky, které na trhu nebyly, a my jsme úkolovali dodavatele s dalšími a dalšími požadavky. Až jsme se rozhodli, že do celého procesu vstoupíme i na výrobní straně. V roce 2010 spatřily světlo světa první doplňky z kůže pod značkou Špongr.

Začali jsme s výrobou kožených opasků, které si okamžitě získaly přízeň a podporu našich zákazníků. Naší filozofií od začátku bylo vyrábět raději méně, ale ve větší kvalitě. To bylo něco, co nám umožnilo sledovat pružně trendy a poptávku na trhu, abychom mohli konkurovat zavedeným značkám. Naše pásky jsou „jako od sedláře“, šijeme je v malých kolekcích ve dvou lokálních českých dílnách. Vznikají po staru, tedy z jednoho kusu silné hověziny, který precizně zpracováváme podle osvědčených postupů. Barvení, řezání podle šablon, sestavení kovových komponentů, pečlivé obšití. Každý kus prochází ve výrobě několika páry zkušených rukou, kterým neunikne jediná drobnost.

Dámské a pánské kožené opasky Špongr dnes tvoří takřka polovinu naší nabídky pásků. Nezůstali jsme ale jen u nich. Radost nám dělají i další výrobky. Naší specialitou jsou třeba kvalitní pánské i dámské kožené rukavice. Rozhodli jsme se také věnovat práci s kožešinou, ušlechtilým přírodním materiálem, jehož využití je dnes spíše na ústupu. Zachováváme tradici zpracování například beránka a stále rozšiřujeme sortiment ovčí kožešiny.

Věříme, že kožešinové výrobky jako rukavice, beranice i elegantní čepice jsou krásné a zároveň funkční. Mají na trhu své místo, protože patří do tzv. pomalé módy a je součástí udržitelného šatníku, který může být díky své životnosti ekologičtější variantou. Spolupracujeme s drobnými českými výrobci a lokálními dodavateli. V naší nabídce najdete originální kožešinové lemy nebo límce a nově také dekorační kožešiny do interiéru v té nejlepší kvalitě.

 

Co dál?

Příběh pokračuje…

Naše značka ušla velký kus cesty a jsme rádi, že jsme na ní našli spoustu věrných zákazníků. Ke Špongrovi se chodí pro kvalitu, originální doplňky a precizně zpracované výrobky, které vydrží dlouho po záruční době. Podporujeme dodavatele, kteří věnují pozornost šetrnému zpracování materiálů a zkoušíme i alternativy. K přírodní kůži se ale vždy s láskou vracíme, protože je v mnoha ohledech nenahraditelná.

Chcete sledovat naši cestu nebo hledáte inspiraci? Stále hledáme nové značky a produkty, které by zapadly do našeho portfolia. Podívejte se na novinky na našem blogu nebo na Facebooku!